Версія для друку

П’ять цікавих фактів про більярд

У далекі часи (століття XVII-XVIII), коли більярдне сукно не володіло сучасними термостійкими якостями, власникам більярдних столів доводилося частенько займатися ... штопанням.

Наприклад, одному такому любителю несказанно «пощастило» - всього за один день гри йому довелося заштопати 100 дірок.

2. Першим білоруським більярдним шулером був Кароль Станіслав Онуфрій Ян Непомутен Радзивілл (Пан Коханко). У більярдному залі князя була плаваюча підлога. Колихалася підлога, завдяки пересуванню по залу навчених слуг, і тільки під час прицільного удару суперника.

3. Рудольф Вандерон, відомий Америці під кличкою Товстун, насправді не був більярдистом високого класу. Зате він прекрасно вмів маніпулювати засобами масової інформації. Вандерон став відомий після виходу в світ і подальшої екранізації роману «Хастлер». Невідомий досі Хастлер, яким і був Рудольф, заявив всім, що книга була написана на основі його біографії і саме він той Товстун з Міннесоти, улюбленець публіки. Насправді все це було брехня.

Уолтер Тевіс, автор роману, до кінця свого життя не втомлювався повторювати, що Товстун з Міннесоти повністю вигаданий персонаж, і до Ванедрону не має ніякого відношення. Шоу та піар Вандерона дратував письменника, він не хотів миритися з таким станом справ. Це, напевно, головна причина, чому в «Кольорі грошей» наступному романі Тевіс Товстун з Міннесоти не фігурує зовсім.

4. Випадок з розряду «Ну, і витримка!». Джозеф Томас, американець, протягом тридцяти п'яти років був завідувачем більярдним залом. Але за всі ці році він не зіграв жодної партії.

5. Перша жінка-чемпіонка світу з більярду американка Френсіс Андресон насправді - чоловік на ім'я Орі! Правда цей факт відкрився тільки після смерті «даної міс».

http://billiardist.com.ua