"Перша 30-ка" підкорилася Босику Рекомендовані

До 30-ї річниці відновлення Незалежності України у Вараші відбувся турнір із вільної піраміди з продовженням із символічною назвою "Перша 30-ка"

ВМФСБ вперше проводила змагання із цієї більярдної дисципліни. Головною відмінністю від офіційної вільної піраміди є кількість куль потрібних для загальної перемоги. У переддень ювілею держави само собою ця кількість становила 30.

Турнір, що традиційно відбувався в стінах більярдного клубу "Lion" вийшов меганепередбачуваним. Відсутність декілької провідних виконавців та турнірного посіву додало підвищеного градусу інтриги.

На старті змагань Федіна у непроростому матчі долає Федаюка 30-27, Маєвський на голову сильніший від Ткача 30-13. Ткачук, програючи у ході сматчу 10 куль, зумів дотиснути майбутню сенсацію турніру Герасимчука.

Останні матчі першого туру були протистоянням молоді і досвічених гравців. І коли Пупенку молодечий ігровий запал допоміг здолати Продащука - 30-25, то Босику вдалося стримати Перчиця 30-27.

Гарний дебют турнір вдався Василю Пашку. Спочатку фартовий турнірний суперник під назвою "Walk over", а потім змістовний матч проти непоступливого Федіни і перемога 30-28. Босик у непростому матчі перемагає Володимира Лукаша. Ігрові чакри у Лукаша відкрилися, коли відрив у рахунку суперника був завеликим.

Інші два матчі - просто згусток ігрових емоцій та перепетій. Контрова куля у партії при рухунку 7-7 і контрова куля у матчі за рахунку 29-29, це як кажуть, зовсім різні речі. Ігрова удача у протистояннях Ткачук-Маєвський та Пупенко- Цапенко була на стороні Олега та Андрія. 30-29 в обох зустрічах.

У матчах за вихід у чвертьфінал ігровий пророрив вдався Федаюку, Продащуку і Перчицю, які із солідним ігровим запасом і за рахунком обіграли Лукаша, Маєвського та Федіну. Суперсенсація грянула в останньому матчі даної стадії. Сергій Цапенко рано повірив у свою перемогу і, ведучи декілька куль, провалив фініш матчу і поступився 29-30 Володимиру Герасимчуку. Радості Володі не було меж.

У наступному матчі Герасимчука знову все вирішила остання куля. Її забити вдалося Пашку та оформити вперше за довгий час вихід у четвірку кращих.

Те ж саме вдалося і Сергію Федаюку, який блискучою грою і космічними кулями оформив перемогу над Олегом Ткачуком 30-20

Перестріляв Андрія Пупенка із солідним запасом у матчі прогресуючої молоді Михайло Перчиць - 30-20

Рано перетнулися турнірні шляхи напевне головних фаворитів турніру - Босика і Продащука. Святослав багато нервував, помилявся чим і скористався Віктор 30-15.

У складі півфіналістів турніру два абсолютних дебютанти таких пізніх стадій - Федаюк і Перчиць. Трохи сенсаційно, але по грі закономірно!

Федаюк одразу показав свої вагомі претензії на фінал, повівши 11-3, після першої партії у матчі з Пашком. Відчуваючи удар, Сергій кидався на неймовірні кулі.... і забивав, неодноразово зриваючи овації глядачів. Потужна гра Федаюка, як наслідок впевнена перемога 30-11.

Другому дебютанту не вдалося вийти до фіналу. У Босика остаточно, як говорять більярдисти, пішла гра і щось надзвичайне протиставити їй Міші не вдалося - 15-30.

У втішному фіналі Перчицю вдалося першому відійти від поразки у півфіналі, що і зіграло важливу роль у матчі з Пашком. Михайло Перчиць оформив першу особисту "бронзу".

У фіналі Федаюк і Босик не зрадили дуже атакуючому стилю гри, що вони продемонстрували у матчах 1/2 фіналу. Але коли серійність Віктора була високою, то Сергію не вдавалося за підхід класти багато куль на свою полицю. А в більярді, як і у футболі, коли не забиваєш ти, то забиває суперник. Відтак, Босик на куражі виграє фінал 30-12.

Вітання чемпіону!

Окремі вітання від ВМФСБ і володарю срібної нагороди Сергію Федаюку, який через солідний ігровий награш значно підняв свій ігровий рівень, що і принесло свій результат.

Дебют вільної піраміди з продовженням однозначно вдався. Гра, яка окрім кладки вимагає тактичної виучки, терпіння і витримки сподобалася вараським більярдистам.

Наступний турнір під егідою Вараської міської федерації спортивного більярду - "Кузнецовська піраміда-2021" пам'яті Віталія Магдича, що відбудеться 11-12 вересня і приурочена до Дня міста Вараш.

Додаткова інформація

Пошук по сайту