Як молодість знала, а досвід переміг

19 лютого у більярдному клубі "LION" відбувся перший турнір «Кубок поколінь», започаткований міською федерацією спортивного більярду та приурочений до Дня Героїв Небесної Сотні.

За красень – кубок змагалися дві команди:  молодь із віковим цензом до 40 років і ветерани  із категорією 40 +. Перед початком зустрічі прогнозів вистачало. Більшість вболівальників говорили про перемогу молодих спортсменів - статистика та регалії були на боці їхньої команди. Судіть самі – Олександр Грицюк, Віталій Крупич та Юрій Михальчук на трьох виграли біля 20-ти різноманітних турнірів, Василь Пашко є діючим чемпіоном в парній піраміді, Сергій Цапенко грав у фіналі минулорічної абсолютної першості, а Віталій Гіль неодноразово псував нерви фаворитам міських змагань будь – якого рангу. Здобутки ветеранів значно скромніші – дві перемоги в рейтингових турнірах на шістьох (Ігор Максимюк та Сергій Профатілов), перемога Віктора Босика в особистому розряді матчевої зустрічі з командою  Луцька, неймовірна стабільність Сергія Матвійчука, величезне бажання і зростаюча майстерність Святослава Продащука, спокій і рівновага Сергія Маєвського. Щоправда призових місць у різноманітних більярдних стартах команди 40+ вистачило б на дві команди молоді.

Більярдні спеціалісти та вболівальники визнають, що стиль гравців у багатьох аспектах визначається віком спортсмена. Молоді гравці у більшості пропагують атакувальний, силовий стиль гри, який з віком трансформується у більш закритий варіант ведення більярдної партії.

Ці теорії підтвердив факт, що команди-суперники так і не зійшлися у виборі дисципліни змагань - молодь воліла агресивну вільну піраміду,  досвідчені гравці схилялися до комбінованої. Сліпий жереб обрав компромісний варіант - динамічну піраміду, такий собі симбіоз вільної і комбінованої піраміди.

Після жеребкування стало зрозуміло, що легкого життя не буде нікому. Першими, хто це відчув, стали Віктор Босик і Юрій Михальчук. Після перших двох партій 2:0 на користь Юрія і за рахунком, і за грою… Але Віктору вдалося не тільки вирівняти хід матчу, а, поступаючись в «контровій» 0:5, таки взяти верх у партії 8:6 і 3:2 в матчі. Почин Босика підтримали Святослав Продащук та Ігор Максимюк – на екваторі зустрічі  ветерани повели в рахунку 6:2. Звичайно, що такий перебіг подій не влаштовував молодь, яка зусиллями Олександра Грицюка, Віталія Крупича і Сергія Цапенка (по дві перемоги), Юрія Михальчука і Віталія Гіля (по одній перемозі) майже вирівняла рахунок – 9:8 на користь ветеранів.

Все вирішувала остання зустріч – Олександр Грицюк проти Сергія Матвійчука. І знову відчуття дежавю: 2:0 на користь Грицюка, 4:1 у третій партії на його ж користь…Невеличка перерва технічного характеру, і…Як сказав після завершення турніру Матвійчук, «аура в залі докорінно змінилася»…Аура - аурою, але, насамперед, докорінно змінилася гра Сергія: 8:5, 8:2, 8:4! 3:2 у зустрічі! У справжній «битві поколінь» - 10:8 на користь команди ветеранів! Радості переможців не було меж!

Підбиваючи підсумки, хотілось би відзначити Олександра Грицюка: в матчі з Сергієм Профатіловим у першій партії Сашкові вдалася серія з шести поспіль забитих куль, у другій – із семи. Віталій Крупич неодноразово зривав оплески глядачів дійсно трюковими ударами. Сергій Цапенко показав високу майстерність тактичних ударів. Віктор Босик виграв всі три своїх зустрічі з рахунком 9:2 по партіях. Але, безумовно, головним героєм турніру став Сергій Матвійчук, неперевершену гру якого відзначили всі без винятку учасники і глядачі турніру!

КМФСБ висловлює подяку всім учасникам змагань за розуміння в питаннях організації та проведення турніру та висловлює надію, що наступний «Кубок Поколінь» будуть виборювати три команди, коли до двох існуючих приєднається команда гравців віком до 30 років.

Нагадаємо, що чемпіонат міста стартує 4-5 березня турніром з комбінованої піраміди. Вся інформація про більярд у місті на сайті КМФСБ www.kmfsb.org.ua.

Грайте, дивіться, вболівайте за більярд!

 

Додаткова інформація

Пошук по сайту